BUSKİ Bursa Su Faturası Borç Sorgulama, Online Ödeme

BUSKİ ; Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. BUSKİ Bursa güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

BUSKİ Kapsamında Bursa ve İlçeleri Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir ilçelerine ait BUSKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

BUSKİ TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızıgirdiğinizde mevcut BUSKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

BUSKI Online islemler

BUSKİ resmi web sitesine giderek Bursa ve İlçeleri Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir BUSKİ TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. BUSKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

BUSKİ Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

BUSKİ Bursa ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 444 5 185 çağrı merkezini arayarak ya da  0516 16 78 185  numaralı Whatsapp İhbar Hattına mesaj bırakabilirsiniz

BUSKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

BUSKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan BUSKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

BUSKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin BUSKİ online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. BUSKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

BUSKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Bursa ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz BUSKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Abonelik Bilgileri Güncelleme Paneli doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. BUSKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

BUSKİ Elektronik Kartlı Sayaç (EKS) Nedir ve Nasıl Yükleme Yapılır?

Elektronik kartlı sayaç (EKS) dilediğiniz tutarda kontör yüklemesi sayesinde peşin hizmet alımı olarak adlandırılabilir. Su faturanızı bir nevi kendiniz belirlemiş olursunuz. Hangi tutarda yükleme yaptıysanız o kadar su kullanımınız olacaktır.

Peşin ödemeli Elektronik Kartlı sayaç abonelik başvurusu yaptığınızda sayacınıza ait kullanma kılavuzu montaj sırasında tarafınıza verilecektir.Teslim edilecek herhangi bir kişinin bulunamaması halinde söz konusu kılavuz sayacınızın üzerine bırakılacaktır. Elektronik Kartlı Sayacınız 5 m³ su yüklenmiş bir şekilde yerine takılmaktadır.Elektronik Kartınız; BUSKİ Acemler merkezde veya bulunduğunuz ilçedeki şube müdürlüklerinde abonelik sırasında tarafınıza teslim edilecektir. Karta kontur yükleme işlemlerinizi BUSKİ veznelerinden veya Otomatik ödeme veznelerinden (kiosk) yapabilirsiniz. Kredi Kartınızla 7 gün 24 saat online olarak kiosk cihazlarından sayacınıza dilediğiniz tutarda yükleme yapabilirsiniz.

BUSKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

Öncelikle ihbarnamede yazan son endeks ile sayacınızda bulunan endeksi karşılaştırın sayacınızın endeksi düşük ise şubelerimize başvurup itiraz dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Eğer endeksiniz doğru ise sayacınızda arıza olduğunu düşünüyor iseniz şubelerimize başvurmanız halinde sayacınızın muayenesini isteyebilirsiniz.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

BUSKİ Bursa Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra BUSKİ Bursa diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

BUSKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

BUSKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

BUSKİ Bursa ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza BUSKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla BUSKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BUSKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile BUSKİ Bursa Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

BUSKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

BUSKİ ALO 185 hattını veya 444 5 185 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi  alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın