Bankaların Kredi Kartı ile Şifresiz Hızlı Fatura Ödeme Servisleri (Resimli Anlatım)

Günden günde her yerde internet kullanımı oldukça artmaktadır ve yoğun çalışma saatleri nedeniyle insanla elektrik,su,doğalgaz v.b gibi faturalarını ödemek için zaman ayıramamaktadırlar. Bu sebeple faturaların ödenmesi için ya otomatik ödeme talimatları verilmekte ya da Yapıkredi bankası ve Garanti bankasının hazırlamış olduğu şifresiz üyeliksiz kredi kartı ile fatura ödeme servislerini kullanmaktadırlar.

İnternet Bankacılığı şifresi olmadan ve banka üyeliği gerekmeden Online Fatura/Borç Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme işlemi Nasıl Yapılıyor?  Online ödeme sistemi bulunmayan firmaların faturalarını internetten ödeme yöntemleri. İnternet üzerinden Fatura sorgulama ve kredi kartı ile ödemenin en kolay yolu tabi ki size hizmeti sunan firmanın (örneğin: Telefon, Su, Elektrik, Doğalgaz vb.) web sitesi üzerinden borcunuzu Abone Numaranız/Müşteri Numaranız veya T.C. kimlik numaranız ile sorgulayarak daha sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemektir.

Ancak hizmet alınan çoğu firma Online Fatura Ödeme hizmetini kendi bünyesinde vermiyor ve fatura borçlarınızı :

  • Bilinen ödeme yöntemi olarak : Firma Fatura Tahsilat veznelerinden, anlaşmalı banka veznelerinden veya PTT şubelerinden nakit veya kredi kartı ile
  • İnternet üzerinden ise anlaşmalı bankaların internet bankacılığı sistemini kullanarak ödemenizi istiyor.  Bu durumda internet bankacılığı kullanmayan, internet bankacılığı giriş bilgilerini, şifresini unutmuş insanlar için online fatura ödeme yöntemi suya düşmüş oluyor.

Şifresiz, Aboneliksiz Diğer Ödeme Yöntemi : Hal böyle olunca bankalar da internet bankacılığı şifresi gerekmeden, banka müşterisi olma şartı olmadan Abone No veya T.C. Kimlik Numarası ile Fatura Borç Sorgulama ve Dilediğiniz bankaya ait kredi kartı ile Ödeme yöntemleri sunmaya başladı.  Sizler için Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankasının Online Fatura Ödeme uygulamaları bilgisini aşağıda resimli olarak paylaşıyoruz.

1.Yapı Kredi Bankası Ödeme Sistemi : Ödeme Merkezi sayesinde tüm bankaların bireysel ve ticari kredi kartları ile telefon, doğalgaz, elektrik, su, kablolu TV, ADSL, Superonline, Turkcell, Avea/Telekom ve Vodafone hatlı cep telefonu faturalarınızı anında ödeyebilirsiniz! Yapı Kredi Bankası Ödeme Sayfasına ulaşmak için tıklayın.  Ödeme sisteminde gittiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecek:

yapı kredi online odeme sistemi

Yapı Kredi Online Fatura Ödeme Sayfasında isterseniz Hızlı Kurum Arama seçeneği ile Fatura aboneliğinize ait firma ismini yazarak karşınıza çıkacak seçeneklerden hızlı işlem yapabilir veya aşağıda gördüğünüz Elektrik, Su, Doğalgaz, Cep Telefonu, Telekom ve Diğer seçenekleri ile firmaları listeleyerek Faturasını Ödemek veya Borç Sorgulaması yapmak istediğiniz firmayı seçtikten sonra DEVAM butonuna basabilirsiniz.

2.Garanti Bankası Online Ödeme Sistemi : Garanti Bankası Hızlı Fatura Ödeme Servisi ile tüm bankaların kredi kartları ile telefon, doğalgaz, elektrik, su, Telekominikasyon, Üyelik Aidatları, Sigorta firmaları ödemeleri vb. faturalarınızı anında ödeyebilirsiniz! Garanti Bankası Ödeme Sayfasına ulaşmak için tıklayın.  Ödeme sisteminde gittiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecek:

garanti bankası online odeme sistemi

Garanti Bankası Hızlı Fatura Ödeme sisteminde girdikten sonra ister “Kurum Adı” kısmına Fatura aboneliğinize ait firma ismini yazarak karşınıza çıkacak seçeneklerden hızlı işlem yapabilir veya aşağıda gördüğünüz “Kurum Tipi” seçeneğinden Doğalgaz Ödemeleri, Elektrik Ödemeleri, Sigorta ve Özel Firma Ödemeleri, Su Ödemeleri, Telekominikasyon, Üyelik Aidatı seçenekleri ile firmaları listeleyerek Faturasını Ödemek veya Borç Sorgulaması yapmak istediğiniz firmayı seçtikten sonra SORGULA butonuna basabilirsiniz.

Sonraki ekranda listelenen faturalarınız arasından ödemek istediğiniz faturanın seçimi, kredi kartı bilgilerinizin girilmesi ile birlikte online fatura ödeme işleminiz tamamlanacaktır. İşlem sonunda dekontunuzu ister bilgisayarınıza kaydedebilir, isterseniz e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

“Bankaların Kredi Kartı ile Şifresiz Hızlı Fatura Ödeme Servisleri (Resimli Anlatım)” üzerine bir yorum

  1. Memleketteki ailemin faturalarını kolaylıkla ödeyebildim, üyeliksiz ödeme sistemi güzel olmuş.

    Yanıtla

Yorum yapın