BASKİ Balıkesir Su Fatura Borç Sorgulama Online Ödeme

BASKİ ; Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. BASKİ Balıkesir güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

BASKİ Kapsamında Balıkesir ve İlçeleri Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçelerine ait BASKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

BASKİ Abone/Sicil Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Sicil numaranızı girdiğinizde mevcut BASKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

baski

BASKİ resmi web sitesine giderek Balıkesir ve İlçeleri Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk BASKİ su faturanızdaki sicil numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. BASKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

BASKİ Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

BASKİ Balıkesir ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 444 1 185 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

BASKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

BASKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan BASKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

BASKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin BASKİ online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. BASKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

BASKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Balıkesir ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz BASKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. BASKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

BASKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

BASKİ su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilir. BASKİ Su faturası itirazı yapmak için tıklayın.

İdaremiz tarafından düzenlenen iş emri ile sayaç sökülür ve yerine yeni sayaç takılır. Sökülen su sayacının test işlemleri ve kontrolü için BASKİ tarafından abonenin ilgili dilekçesi  Balıkesir Valiliği, Sanayi ve Teknoloji İl (?) Müdürlüğü`ne gönderilir.  Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünce yapılacak test sonucunda sayacın hatalı ölçüm yaptığına dair rapor düzenlenmesi halinde abonenin itiraz ettiği dönemde oluşan fatura iptal edilerek, BASKİ Tarifeler Yönetmeliğinin 81. Maddesindeki “Ortalama tahakkuk” (daha önce tahakkuku normal yapılan son iki devre ortalama sarfiyatı dikkate alınarak belirlenir.) hükümleri uygulanır. Abonemizin itiraz ettiği dönemde oluşan fatura bedelini itiraz öncesi veya sürecinde ödendiğinin tespiti halinde ise ; Abone Bilgi Yönetim Sistemimizdeki abonelik hesap kartına “Abone Alacağı” olarak kaydedilip abonenin isteğine bağlı olarak  müteakip ödemelerinden otomatik olarak mahsup edilerek düşülür veya  ödediği tutar aboneye iade edilir.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

BASKİ Balıkesir Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra BASKİ Balıkesir diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

BASKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

BASKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

BASKİ Balıkesir ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza BASKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla BASKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BASKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile BASKİ Balıkesir Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

BASKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

BASKİ ALO 185 hattını veya 444 1 185 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi  alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın