TİSKİ Trabzon Su Fatura Borç Sorgulama, Online Ödeme

TİSKİ; Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. TİSKİ Trabzon güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

TİSKİ Kapsamında Trabzon ve İlçeleri Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra, Ortahisar ilçelerine ait TİSKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

TİSKİ Abone/Sicil Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Sicil numaranızı girdiğinizde mevcut TİSKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

tiski

TİSKİ resmi web sitesine giderek Trabzon ve İlçeleri Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra, Ortahisar TİSKİ su faturanızdaki sicil numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. TİSKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

TİSKİ Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

TİSKİ Trabzon ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 0552 1010 185 Whatsapp hattı ile bilgi talep edebilirsiniz.

TİSKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Gecikmiş dönem fatura borçlarınızı ödemediğiniz takdirde suyunuz kapatılacaktır. Suyu kapatılan aboneler borçları ile birlikte su açma bedelini de ödemek zorundadırlar. Geçmiş dönem fatura borçlarınızı tüm TİSKİ Şubeleri,  tiski.gov.tr, bankalar ve PTT online veznelerinden ödeyebilirsiniz.

TİSKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan TİSKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

TİSKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin TİSKİ online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. TİSKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

TİSKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Trabzon ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz TİSKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. TİSKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

TİSKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

TİSKİ’nin sorumluluk alanı sayacın girişine kadardır. Sayaçtan sonra meydana gelen arızalardan abone sorumludur. Yüksek faturanın sebebi aşağıda belirtilen sebeplerden biri ya da birden fazlası olabilir:

  • Suyun fazla kullanımı
  • Mülkün dahili tesisatında su kaçağı
  • Hatalı okuma
  • Sayaç arızası

İlk iki sebep abonenin sorumluluğundadır ve faturanın ödenmesi gerekmektedir. 3. sebep olan ” hatalı okuma” sahada ve ya ilgili serviste tespit ve teyit edilerek düzeltilir. Dördüncü sebep olan “sayaç arızası” abonenin başvurusu üzerine idaremizce sayaç sökülerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü’ ne bağlı Ölçüler ve Ayar Amirliği’ ne gönderilir. Yasa gereği sayacınızı test etme ve rapor düzenleme yetkisi sadece bu kurumu verilmiştir. İlgili kurum tarafından düzenlenen rapora göre tahakkuk değişmez ya da azalır.

TİSKİ su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. TİSKİ Su faturası itirazı yapmak için tıklayın.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

TİSKİ Trabzon Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra TİSKİ Trabzon diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

TİSKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

TİSKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

TİSKİ Trabzon ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza TİSKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla TİSKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TİSKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile TİSKİ Trabzon Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

Konut Aboneleri İçin: Nüfus Cüzdan Fotokopisi
İşyeri Aboneleri İçin: Vergi Levhası veya İşyeri Açma Ruhsatı Fotokopisi + Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Şirketler İçin: Yetki Belgesi veya Vekaletname + İmza Sirküsü + Nüfus Cüzdanı Fotokopisi + Vergi Levhası Fotokopisi
 İLK TAKSİTLENDİRME İŞLEMİ BORÇ TAKİP SERVİSİ TARAFINDAN YAPILIR TAKSİTLER TİSKİ ONLINE VEZNELERİNE ÖDENEBİLİR.

TİSKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

TİSKİ ALO 185 hattını veya 0552 1010 185 Whatsapp hattı ile borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın