KASKİ Kayseri Su Fatura Borç Sorgulama, Online Ödeme

KASKİ ; Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. KASKİ Kayseri güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

KASKİ Kapsamında Kayseri ve İlçeleri Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu ilçelerine ait KASKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

KASKİ Kayseri Abone/Sicil Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

KASKİ Kayseri Abone portalına üye olarak veya e-devlet ile giriş yaparak, Fatura ödeme, Üzerinize kayıtlı abonelik bilgilerinizi görüntüleme, Geçmiş fatura ödemelerinizi görüntüleme, Yıllara göre su tüketimlerinizi grafik olarak görüntüleme, Faturalarınızı, ortalama su kullanımlarınızı grafiksel olarak görüntüleme, Yeni abonelik, endeks düzeltme, abonelik iptali gibi abonelik talepleri oluşturma işlemlerini yapabilirsiniz.

Kayseri KASKİ
KASKİ Kayseri

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza yukarıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı numaranızı ve şifrenizi girdiğinizde (E-Devlet Sistemi ile de giriş yapılabilir.) girdiğinizde mevcut KASKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

KASKİ resmi web sitesine giderek Kayseri ve İlçeleri Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu KASKİ su faturanızdaki sicil numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. KASKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

KASKİ Kayseri Abone/Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

KASKİ Kayseri ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 0352 432 0 432 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

KASKİ Kayseri Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

KASKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan KASKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, çağrı merkezini bilgilendirmelidir.

KASKİ Kayseri Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin KASKİ online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. KASKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

KASKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Kayseri ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz KASKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. KASKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

KASKİ Kayseri Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

KASKİ su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilir. KASKİ Su faturası itirazı yapmak için tıklayın.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

KASKİ Kayseri Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra KASKİ Kayseri diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

KASKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

KASKİ Kayseri Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

KASKİ Kayseri ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza KASKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla KASKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KASKİ Kayseri Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile KASKİ Kayseri Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

KASKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

KASKİ ALO 185 hattını veya 0352 432 0 432 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi  alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın