DİSKİ Diyarbakır Su Faturası Borç Sorgulama Ödeme

DİSKİ ; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. DİSKİ Diyarbakır güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

DİSKİ Kapsamında Diyarbakır ve İlçeleri Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir ilçelerine ait DİSKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

DİSKİ Abone/Sicil Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Sicil numaranızı girdiğinizde mevcut DİSKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

DİSKİ resmi web sitesine giderek Diyarbakır ve İlçeleri Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir DİSKİ su faturanızdaki sicil numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. DİSKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

DİSKİ Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

DİSKİ Diyarbakır ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını arayarak veya 0530 844 01 00 whatsapp ihbar numarasına mesaj atarak bilgi talep edebilirsiniz.

DISKI Diyarbakir Su borcu

DİSKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

DİSKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan DİSKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

DİSKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin DİSKİ online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. DİSKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

DİSKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Diyarbakır ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz DİSKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Telefon Numarası Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. DİSKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

DİSKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

DİSKİ su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilir. DİSKİ Su faturası itirazı yapmak için tıklayın.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

DİSKİ Diyarbakır Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra DİSKİ Diyarbakır diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

DİSKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

DİSKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

DİSKİ Diyarbakır ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza DİSKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla DİSKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DİSKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile DİSKİ Diyarbakır Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

DİSKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

DİSKİ ALO 185 hattını arayarak veya 0530 844 01 00 whatsapp ihbar hattına mesaj atarak borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi  alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın