TESKİ Tekirdağ Su Fatura Borç Sorgulama, Online Ödeme

TESKİ; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. TESKİ Tekirdağ güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

TESKİ Kapsamında Tekirdağ ve İlçeleri Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa, Şarköy ilçelerine ait TESKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

TESKİ Abone Numarası ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya Abone numaranızı girdiğinizde mevcut TESKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

teski

TESKİ resmi web sitesine giderek Tekirdağ ve İlçeleri Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa, Şarköy TESKİ su faturanızdaki Abone numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. TESKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

TESKİ Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

TESKİ Tekirdağ ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 0(850) 450 60 00 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

TESKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

TESKİ’ nin anlaşmalı olduğu online ödeme yapılabilen ödeme noktalarından TESKİ veznelerinden yada TESKİ web sitemizden borcunuzu
ve tahakkuk eden işlem ücretlerini ödedikten sonra İlçe Şube Müdürlüklerimizin abone servislerine ya da Alo 185 çağrı merkezine başvurarak suyunuzun açılmasını / sayacınızın takılmasını sağlayabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde saat 15:00’e kadar ödeme yapılması
durumunda suyunuz aynı gün açılır. (Tatil dönemine rastlayan zamanlarda ilk mesai günü suyunuz açılır / sayacınız takılır.)

TESKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin TESKİ çağrı merkezi ile görüşülerek gerekli işlemin yapılması sağlanmalıdır.

TESKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

Yüksek Fatura Sebebi ile itiraz başvurusu yapmadan önce yapılacak kontroller: Yüksek tahakkuk oluşmasının muhtemel sebepleri

  1. Sayacınız yanlış okunmuş olabilir. Su fatura bildiriminizi kontrol ediniz, geçmiş ay tüketimlerinizle karşılaştırınız. Eğer belirgin bir fark görüyorsanız sayacınızın endeksini okuyarak TESKİ İlçe Şube Müdürlüğüne ya da Alo 185 çağrı merkezine başvurunuz.
  2. Sayacınız bozuk olabilir. Sayacın bozuk olduğu ya da çalışmadığı dönemler için “Kıyasi Tahakkuk” yapılmış olabilir. Bu durumda TESKİ İlçe Şube Müdürlüğüne ya da Alo 185 çağrı merkezine başvurunuz.
  3. Abone tipi değişikliği dolayısı ile farklı abone tipinde tahakkuk söz konusu olabilir. Oluşan tahakkuklara itiraz için TESKİ İlçe Şube
    Müdürlüğüne ya da Alo 185 çağrı merkezine başvurunuz.
  4. Her türlü usulsüz kullanım ve cezai yükümlülük gerektiren durumlardan dolayı oluşan ve ödemek durumunda olduğunuz tahakkuklar söz konusu olabilir. Oluşan tahakkuklara itiraz için TESKİ İlçe Şube Müdürlüğüne ya da Alo 185 çağrı merkezine başvurunuz.
  5. Okuma hatası yok ise tesisatta kaçak olup olmadığının anlaşılması için tüm musluklar kapalı iken sayaç içerisinde bulunan ibreler tüketim kaydediyorsa tesisatta kaçak var demektir. Bu durumda uzman yardımı alınarak tesisat onarılmalıdır.

Faturaya itiraz nasıl ve hangi evraklarla yapabilirim:

Endeks okumanız doğru, tesisatınızın kontrolleri sonucunda kaçak olmadığı anlaşılmış ise aşağıdaki belgeler ile TESKİ İlçe Şube
Müdürlüğüne başvurarak sayacınızın muayene işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
1.Dilekçe (Başvuru sırasında TESKİ İlçe Şube Müdürlüklerinden temin edilecektir.)
2.T.C. Kimlik No gösterir kimlik belgesi
3.Abone Numarası

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

TESKİ Tekirdağ Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra TESKİ Tekirdağ diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

TESKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

TESKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

TESKİ Tekirdağ ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza TESKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla TESKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TESKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile TESKİ Tekirdağ Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

TESKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

TESKİ ALO 185 hattını veya 0(850) 450 60 00 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın