ŞUSKİ Şanlıurfa Su Fatura Borç Sorgulama, Ödeme

ŞUSKİ; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. ŞUSKİ Şanlıurfa güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

ŞUSKİ Kapsamında Şanlıurfa ve İlçeleri Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir ilçelerine ait ŞUSKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

ŞUSKİ Abone Numarası ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya Abone numaranızı girdiğinizde mevcut ŞUSKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

suski

ŞUSKİ resmi web sitesine giderek Şanlıurfa ve İlçeleri Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir ŞUSKİ su faturanızdaki Abone numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. ŞUSKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

ŞUSKİ Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

ŞUSKİ Şanlıurfa ve ilçeleri abone numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız sicil kodunuz ve TC Kimlik numaranız ile abone numaranızı sorgulayabilirsiniz. Sicil numarası ve TC Kimlik numarası ile abone numarası sorgulamak için tıklayın.

ŞUSKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur. ŞUSKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan ŞUSKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

ŞUSKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeks için ŞUSKİ ALO 185 hattını veya 0 (414) 318 58 00 çağrı merkezini arayarak bilgi verilmesi gerekir.

ŞUSKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

ŞUSKİ’nin sorumluluk alanı sayacın girişine kadardır. Sayaçtan sonra meydana gelen arızalardan abone sorumludur. Yüksek faturanın sebebi aşağıda belirtilen sebeplerden biri ya da birden fazlası olabilir:

  1. Suyun fazla kullanımı
  2. Taşınmazın dâhili tesisatında su kaçağı
  3. Hatalı okuma
  4. Sayaç arızası

 İlk iki sebep abonenin sorumluluğundadır ve faturanın ödenmesi gerekmektedir.

3. sebep olan “hatalı okuma” sahada veya ilgili tespit ve teyit edilerek düzeltilir.

4. sebep olan “sayaç arızası” abonenin başvurusu üzerine idaremizce sayaç sökülerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı “il ticaret müdürlüğüne, bağlı ölçüler ve ayar amirliğine gönderilir. Yasa gereği sayacınızı test etme ve rapor düzenleme yetkisi sadece bu kuruma verilmiştir. İlgili kurum tarafından düzenlenen rapora göre gerekli düzenlemeler yapılır. Rapor sonuçları adrese tebliğ edilir. Her türlü itirazınızda su abone no ile başvurmanız işlem akışını hızlandıracaktır.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

ŞUSKİ Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ŞUSKİ Şanlıurfa diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

ŞUSKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

ŞUSKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

ŞUSKİ Şanlıurfa ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza ŞUSKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla ŞUSKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ŞUSKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile ŞUSKİ Şanlıurfa Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

ŞUSKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

ŞUSKİ ALO 185 hattını veya 0 (414) 318 58 00 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın