SASKİ Sakarya Su Fatura Borç Sorgulama, Online Ödeme

SASKİ; Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. SASKİ Sakarya güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

SASKİ Kapsamında Sakarya ve İlçeleri Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı ilçelerine ait SASKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

SASKİ Sakarya Abone/Sicil Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya Üyelik bilgilerinizi T.C. Kimlik numaranızı girdiğinizde mevcut SASKİ Sakarya su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz. Üye değilseniz basit bir şekilde üyelik oluşturabilirsiniz.

saski sakarya

SASKİ Sakarya resmi web sitesine giderek Sakarya ve İlçeleri Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı SASKİ TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. SASKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

SASKİ Sakarya Abone/Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

SASKİ Sakarya ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Abone/Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 0(264) 888 20 00 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

SASKİ Sakarya Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Geçmiş dönem fatura borçlarınızı ödemediğiniz takdirde suyunuz kapatılacaktır. Suyu kapatılan aboneler borçları ile birlikte su açma bedelini de ödemek zorundadırlar. Su açma bedeli Kurum ve PTT vezneleri, yetkili ödeme noktaları ve  adresimizde bulunan İnternet Şubesinden tahsil edilmektedir.

SASKİ Sakarya resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan SASKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır ancak ALO 185’e bilgi verilmesi tavsiye edilir.

SASKİ Sakarya Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin SASKİ Sakarya online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. SASKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

SASKİ Sakarya Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Sakarya ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz SASKİ Sakarya resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. SASKİ Sakarya Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

SASKİ Sakarya Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

SASKİ’nin sorumluluk alanı sayacın girişine kadardır. Sayaçtan sonra meydana gelen arızalardan abone sorumludur. Yüksek faturanın sebebi aşağıda belirtilen sebeplerden biri ya da birden fazlası olabilir:

  • Suyun fazla kullanımı
  • Mülkün dahili tesisatında su kaçağı
  • Hatalı okuma
  • Sayaç arızası

İlk iki sebep abonenin sorumluluğundadır ve faturanın ödenmesi gerekmektedir. 3. sebep olan ” hatalı okuma” sahada ve ya ilgili serviste tespit ve teyit edilerek düzeltilir. Dördüncü sebep olan “sayaç arızası” abonenin başvurusu üzerine idaremizce sayaç sökülerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü’ ne bağlı Ölçüler ve Ayar Amirliği’ ne gönderilir. Yasa gereği sayacınızı test etme ve rapor düzenleme yetkisi sadece bu kurumu verilmiştir. İlgili kurum tarafından düzenlenen rapora göre tahakkuk değişmez ya da azalır. SASKİ Su faturası itirazı yapmak için tıklayın.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

SASKİ Sakarya Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra SASKİ Sakarya diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

SASKİ Sakarya Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

SASKİ Sakarya Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

SASKİ Sakarya ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza SASKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla SASKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SASKİ Sakarya Su Faturası Taksitlendirme Başvurusu

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile SASKİ Sakarya Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Vadesi geçmiş borçlarınızı dönemler halinde veya taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Taksitlendirme başvurusu yapmak için tıklayın.

SASKİ Sakarya Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

SASKİ Sakarya ALO 185 hattını veya 0(264) 888 20 00 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın