HATSU Hatay Su Faturası Borç Sorgulama, Online Ödeme

HATSU; Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. HATSU Hatay güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

HATSU Kapsamında Hatay ve İlçeleri Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ilçelerine ait HATSU su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

HATSU Abone Numarası ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya Abone numaranızı girdiğinizde mevcut HATSU su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

Hatay Su Faturası

HATSU resmi web sitesine giderek Hatay ve İlçeleri Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı HATSU su faturanızdaki sicil numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. HATSU su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

Abone portalımıza üye olarak veya giriş yaparak, Fatura ödeme, Üzerinize kayıtlı abonelik bilgilerinizi görüntüleme, Geçmiş fatura ödemelerinizi görüntüleme, Yıllara göre su tüketimlerinizi grafik olarak görüntüleme, Faturalarınızı, ortalama su kullanımlarınızı grafiksel olarak görüntüleme, Yeni abonelik, endeks düzeltme, abonelik iptali gibi abonelik talepleri oluşturma işlemlerini yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Su Fatura Borç Görüntüleme ve Ödeme

TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile de HATSU faturalarınızı sorgulayabilir, ödeme yapabilirsiniz. Turkiye.gov.tr üzerinden HATSU abonelik ve fatura işlemleri için tıklayın

HATSU Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

HATSU Hatay ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını arayarak bilgi talep edebilirsiniz. Ayrıca Abonelik bilgilerinizi e-devlet sistemi üzerinden TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile de buradan sorgulayabilirsiniz.

HATSU Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

HATSU resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan HATSU sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri 185’i arayarak yapılmalıdır.

HATSU Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeks için HATSU ALO 185 ile bilgilendirilmesi gerekir.

HATSU Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Hatay ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz HATSU resmi web sitesindeki “Online İşlemler” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. HATSU Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

HATSU Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

HATSU su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilir. Abone sahibi bizzat veya vekili aracılığıyla kurumumuza müracaat ettiği takdirde itirazı değerlendirilmektedir.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

HATSU Hatay Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra HATSU Hatay diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

HATSU Askıya Fatura Bırakma? Askıda Fatura Ödeme?

HATSU Hatay su faturalarınızı ödemekte zorlanıyorsanız hatsu resmi web sitesi üzerinden askıya fatura bırak seçeneğinden borcunuzu hayırsever bir vatandaşımızın ödemesi için askıya bırakarak talep oluşturabilirsiniz.
Başkasına ait fatura borcunu ödemek için de Askıda Fatura ödeme menüsünü kullanarak ihtiyaç sahibi birisine ait su fatura borcunu ödeyebilirsiniz.

HATSU Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

HATSU Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

HATSU Hatay ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza HATSU resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla HATSU online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HATSU Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile HATSU Hatay Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

HATSU Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

HATSU ALO 185 hattını arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın