GASKİ Gaziantep Su Faturası Borç Sorgulama, Ödeme

GASKİ; Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. GASKİ Gaziantep güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

GASKİ Kapsamında Gaziantep ve İlçeleri Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Yavuzeli ilçelerine ait GASKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

GASKİ Abone Numarası ve Sayaç No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya Abone numaranızı ve Sayaç numaranızı girdiğinizde mevcut GASKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

Gaziantep Su Faturası
GASKİ

GASKİ resmi web sitesine giderek Gaziantep ve İlçeleri Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Yavuzeli GASKİ su faturanızdaki Abone ve Sayaç numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. GASKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

E-Devlet Şifresi ile Turkiye.gov.tr Üzerinden Borç Sorgulama ve Ödeme

Elinizde sayaç numaranız veya abone numaranız yoksa E-Devlet sistemi ile (TC Kimlik no ve Şifreniz) borç sorgulama ve ödeme de yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile ödeme yapmak için tıklayın.

GASKİ Abone/Sayaç Numaramı Nasıl Bulurum?

GASKİ Gaziantep ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Abone/Sayaç No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 153 hattını arayarak veya e-devlet şifreniz ile buradan giriş yaparak bilgi talep edebilirsiniz.

GASKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

GASKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan GASKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri ALO 153’e bildirilmelidir.

GASKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin ALO 153 ile görüşülerek bilgilendirilmesi gerekir.

GASKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Gaziantep ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz GASKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. GASKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

GASKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

GASKİ’ nin sorumluluk alanı sayacın girişine kadardır. Sayaçtan sonra meydana gelen arızalardan abone sorumludur. Yüksek faturanın sebebi aşağıda belirtilen sebeplerden biri ya da birden fazlası olabilir:

  • Suyun fazla kullanımı
  • Taşınmazın dahili tesisatında su kaçağı
  • Hatalı Okuma
  • Sayaç Arızası

İlk iki sebep abonenin sorumluluğundadır ve faturanın ödenmesi gerekmektedir. 3. sebep olan ” hatalı okuma” sahada ve ya ilgili serviste tespit ve teyit edilerek düzeltilir. 
Dördüncü sebep olan “sayaç arızası” abonenin başvurusu üzerine idaremizce sayaç sökülerek  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü’ ne bağlı Ölçüler ve Ayar Amirliği’ ne gönderilir.

Yasa gereği sayacınızı test etme ve rapor düzenleme yetkisi sadece bu kurumu verilmiştir. İlgili kurum tarafından düzenlenen rapora göre gerekli düzenlemeler yapılır. Rapor sonuçları adrese tebliğ edilir.
Her türlü itirazınızda  su abone no ile başvurmanız işlem akışını hızlandıracaktır.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

GASKİ Gaziantep Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra GASKİ Gaziantep diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

GASKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

GASKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

GASKİ Gaziantep ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza GASKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla GASKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

GASKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

GASKİ ödeme güçlüğü olan abonelerimiz için taksitlendirme olanağı sağlamaktadır. Taksitlendirme yapmak isteyen abonelerimiz Halkla İlişkiler servisimizde bulunan taksitlendirme bölümüne nüfus cüzdanları ile müracaat ederek işlemlerini yapabilmektedirler.

GASKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

GASKİ ALO 153 hattını arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın