DESKİ Denizli Su Fatura Borç Sorgulama, Online Ödeme

DESKİ ; Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. DESKİ Denizli güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

DESKİ Kapsamında Denizli ve İlçeleri Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar, Tavas ilçelerine ait DESKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

DESKİ Abone/Sicil Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Sicil numaranızı girdiğinizde mevcut DESKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

DESKİ resmi web sitesine giderek Denizli ve İlçeleri Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar, Tavas DESKİ su faturanızdaki sicil numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. DESKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

Deski Denizli Su borcu

DESKİ Sicil Numaramı Nasıl Bulurum?

DESKİ Denizli ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Sicil No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 444 9 185 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

DESKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

DESKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan DESKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

DESKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin DESKİ online işlemler aracılığı ile sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla bildirebilirsiniz. DESKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

DESKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Denizli ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz DESKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. DESKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

DESKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

DESKİ su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilir. DESKİ Su faturası itirazı yapmak için tıklayın.

İdaremiz tarafından düzenlenen iş emri ile sayaç sökülür ve yerine yeni sayaç takılır. Sökülen su sayacının test işlemleri ve kontrolü için DESKİ tarafından abonenin ilgili dilekçesi  Denizli Valiliği, Sanayi ve Teknoloji İl (?) Müdürlüğü`ne gönderilir.  Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünce yapılacak test sonucunda sayacın hatalı ölçüm yaptığına dair rapor düzenlenmesi halinde abonenin itiraz ettiği dönemde oluşan fatura iptal edilerek, DESKİ Tarifeler Yönetmeliğinin 81. Maddesindeki “Ortalama tahakkuk” (daha önce tahakkuku normal yapılan son iki devre ortalama sarfiyatı dikkate alınarak belirlenir.) hükümleri uygulanır. Abonemizin itiraz ettiği dönemde oluşan fatura bedelini itiraz öncesi veya sürecinde ödendiğinin tespiti halinde ise ; Abone Bilgi Yönetim Sistemimizdeki abonelik hesap kartına “Abone Alacağı” olarak kaydedilip abonenin isteğine bağlı olarak  müteakip ödemelerinden otomatik olarak mahsup edilerek düşülür veya  ödediği tutar aboneye iade edilir.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

DESKİ Denizli Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra DESKİ Denizli diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

DESKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

DESKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

DESKİ Denizli ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza DESKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla DESKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DESKİ Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile DESKİ Denizli Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

DESKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

DESKİ ALO 185 hattını veya 444 9 185 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın