ASKİ Ankara Su Faturası Borç Sorgulama, Online Ödeme

ASKİ Ankara; Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. ASKİ Ankara’ya güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

ASKİ Ankara Kapsamında (ASKİ) Ankara ve İlçeleri  Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerine ait ASKİ Ankara su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

ASKİ Ankara Abone Numarası ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Abone numaranızı girdiğinizde mevcut ASKİ Ankara su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

ankara aski

Ankara ASKİ resmi web sitesine giderek Ankara ve İlçeleri  Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle  ASKİ su faturanızdaki abone numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ankara ASKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

Ankara ASKİ Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

ASKİ Ankara abone numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız Alo 185 hattını veya 0312 616 10 00 arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Ankara ASKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zamanında ödeme yapmayan abonelerin suları ek bir uyarı yapılmadan kesilebilir, ayrıca günlük gecikme cezası uygulanmakta ve açma-kapama ücreti alınmaktadır.

ASKİ Ankara resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan Ankara ASKİ sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

ASKİ Ankara Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin Alo 185 hattını veya 05351092754 Whatsapp hattına bildirebilirsiniz.

ASKİ Ankara Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Ankara ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz Ankara ASKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. Ankara ASKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın

ASKİ Ankara Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri, tesisatta kaçak yoksa su sayacının fazla tüketim kaydedip kaydetmediğinin kontrolü için abone numarası kimlik fotokopisi ile Kuruluşumuz Sayaç Sökme Takma Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

Arızalı sayacınızı online olarak bildirmek, sayaç arıza başvurusu yapmak için tıklayın. Sayaç ASKİ tarafından bir gün sonra değiştirilecektir. Muayene sonucu hatalı çalıştığı tespit edilen sayaca ait tahakkuklar Abone Tahakkuk ve İtiraz Şb.Müd. yeniden düzenlenerek aboneye bildirilecektir.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

ASKİ Ankara Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ASKİ Ankara diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

ASKİ Ankara Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

ASKİ Ankara Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

ASKİ Ankara kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza ASKİ Ankara resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ödeme” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla Ankara ASKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ASKİ Ankara Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile ASKİ Ankara Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

ASKİ Ankara Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

Ankara ASKİ ALO 185 hattını veya 0312 616 10 00 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi  alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir. Ayrıca 05351092754 nolu ASKİ Whatsapp hattını da kullanabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın