Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Ankara Yenimahalle Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Yenimahalle Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Ankara Yenimahalle Belediyesinde emlak vergisi borçları yılda 2 taksit şeklinde ödenmektedir. Yenimahalle Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Ankara Yenimahalle Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Yenimahalle Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Yenimahalle Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Yenimahalle Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Yenimahalle Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Yenimahalle Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

Yenimahalle Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Yenimahalle Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ankara-belediyeleri linkine tıklayarak Yenimahalle Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Yenimahalle Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Yenimahalle Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Yenimahalle Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Yenimahalle Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi Vergi Muafiyeti

Yenimahalle Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Yenimahalle Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın