OSKİ Ordu Su Faturası Borç Sorgulama ve Online Ödeme

OSKİ; Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. OSKİ Ordu güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

OSKİ Kapsamında Ordu ve İlçeleri Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye ilçelerine ait OSKİ su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

OSKİ Abone Numarası veya TC Kimlik No ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Sicil numaranızı girdiğinizde mevcut OSKİ su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

oski

OSKİ resmi web sitesine giderek Ordu ve İlçeleri Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye OSKİ su faturanızdaki abone numaranız veya TC Kimlik numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. OSKİ su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

OSKİ Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

OSKİ Ordu ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 0 (452) 233 0696 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

OSKİ Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelerin son ödeme tarihinden 7 gün sonra suyu kapatılacaktır. 7 günün sonunda borcunu ödemeyenlerin borcu yasal yoldan tahsil edilir. Tekrar açtırmak isteyen aboneler OSKİ şube müdürlüklerine veya şefliklerine müraacat etmelidirler.

OSKİ Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksi OSKİ online işlemler aracılığı ile abone numaranız ile bildirebilirsiniz. OSKİ Endeks okuma bildirimi yapmak için tıklayın

OSKİ Fatura ve Borç Bilgilerini SMS Olarak Alabilirsiniz

Ordu ve ilçelerine ait su fatura bilgilerinizin her ay düzenli olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile bildirilmesini isterseniz OSKİ resmi web sitesindeki “Bilgi Güncelle” kısmındaki Su Abonelik Bilgileri Güncelleme Formu doldurarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. OSKİ Abone bilgilerinizi güncellemek için tıklayın Arıza, kesinti, borç hatırlatma gibi konularda bilgilendirme yaparak sizlere daha yakın olmak için abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

OSKİ Sayaç Kontör Yükleme Nasıl Yapılır? ORYAZ-Suver Sistemi

Ön ödemeli sayaç kullanıyorsanız suver sistemi ile kolayca üyelik oluşturarak kontör yüklemesi yapabilirsiniz. OSKİ sicil numaranız veya TC Kimlik numaranızla üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. OSKİ Kontör yüklemesi yapmak için tıklayın.

OSKİ Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

OSKİ Genel Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı sayacın girişine kadardır.  Abone sayacından ve sayacından sonra meydana gelecek arızalardan sorumludur.
Yüksek faturanın sebebi aşağıdakilerden biri veya birden fazlası olabilir.
·         Suyun fazla kullanımı
·         Mülkün dahili tesisatında su kaçağı
·         Hatalı okuma
·         Sayaç bozukluğu
 Alınan başvuru nedeniyle sayaç sökülerek OSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Fatsa Bolaman’da bulunan ek hizmet binamızdaki su sayaçları tamir ve ayar istasyonuna sevk edilerek incelenmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Ordu İl Müdürlüğü Ölçü ve Ayar servisince sayaçlar test edilerek rapor hazırlanır. Raporun sonucuna göre işlem yapılır. 
24/07/1994 tarihli 22000 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliğine göre su sayaçlarının test etme ve rapor düzenleme yetkisi sadece Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilidir.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

OSKİ Ordu Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra OSKİ Ordu diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

OSKİ Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

OSKİ Geçmiş Ödeme Makbuzlarına, E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

OSKİ Ordu ve ilçeleri kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza ve E-Faturanıza OSKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Üye Ol” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla OSKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Kayıt oluşturma işlemleri ücretsiz olup buraya tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OSKİ Su Faturası Taksitli Ödeme/Taksitlendirme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile OSKİ Ordu Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler.

·       100-250 ₺ ise taksit sayısı en fazla 2 adet
·       250-500 ₺ ise taksit sayısı en fazla 4 adet
·       501-1.000 ₺ ise taksit sayısı en fazla 6 adet, ,
·       1.001-5.000 ₺ ise taksit sayısı en fazla 8 adet, ,
·       5.001 ₺ ve üzerinde ise taksit sayısı en fazla 12 adet, taksit yapılır,
 
 20.001-50.000 ₺ arasında borcu olan abonelere ilgili Daire Başkanından alınacak Olur ile en fazla 16 adet taksit yapılabilir.                                                                                                                           
50.001 ₺ üzerinde borcu olan abonelere ilgili Genel Müdür Yardımcısından alınacak Olur  ile en fazla  20 adet taksit yapılabilir. Tüm taksitlendirme işlemlerinde 1. taksit peşin alınır.           

OSKİ Su Borcu Taksitlendirme için gerekli evraklar

a) Konutlarda; Görülmek üzere, T.C. Kimlik Numarasını gösteren kimlik belgesi,
b) İşyeri ve şirketlerde; Yetkilinin kimlik aslı görülerek T.C. Kimlik Numarası, imza sirküleri, kaşe, işyeri vergi levhası,
c) Kooperatif, vakıf ve site yönetimlerinde; Kimlik aslı görülerek yetkilinin T.C. Kimlik Numarası, karar defteri,
ç) İşlem yapmaya kanunen yetkili olmayanlardan işlem yapmaya yetkili olduklarına dair vekâletname, kimlik aslı görülerek yetkilinin T.C. Kimlik Numarası, verasetten yapılacak işlemlerde veraset ilamı, fotokopileri işlem yapan personel tarafından alınarak ve bunlara göre işlem yapılır. 

OSKİ Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

OSKİ ALO 185 hattını arayarak veya 0532 365 02 52 Whatsapp İhbar Hattı ile borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın