MARSU Mardin Su Faturası Borç Sorgulama, Online Ödeme

MARSU; Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon idaresidir. MARSU Mardin güncel veya son ödeme tarihi geçmiş su faturası borcunuzu online olarak sorgulayabilir, kredi kartı (banka kartı) ile ödeme yapabilirsiniz.

MARSU Kapsamında Mardin ve İlçeleri Artuklu, Dargeçit, Derik, Ömerli, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Savur, Nusaybin, Yeşilli ilçelerine ait MARSU su faturalarınızı, çevre temizlik vergilerinizi görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

MARSU Abone Numarası ile Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Size vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Buraya T.C. Kimlik numaranızı ve Sicil numaranızı girdiğinizde mevcut MARSU su faturası borçlarınızı karşınızda göreceksiniz.

mardin marsu fatura ödeme

MARSU resmi web sitesine giderek Mardin ve İlçeleri Artuklu, Dargeçit, Derik, Ömerli, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Savur, Nusaybin, Yeşilli MARSU su faturanızdaki abone numaranız ile birlikte su borcunuzu sorgulayabilir ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. MARSU su faturanızı sorgulamak ve ödeme yapmak için tıklayın

MARSU Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

MARSU Mardin ve ilçeleri abone/sicil numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız ALO 185 hattını veya 0 (482) 502 12 00 çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

MARSU Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarını süresi içerisinde ödemeyen abonelere 7 gün zarfında borçlarını ödemelerini bildiren Su ödeme bildirimi ile ilgili bilgilendirme, SMS veya İhbarname gibi yöntemlerle bildirimde bulunulur. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen abonelere sağlanan su hizmeti geçici olarak durdurulur.

MARSU resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan MARSU sistemine düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman ALO 185 ile iletişime geçmelidir.

MARSU Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin ALO 185 ile görüşülerek bildirilmesi gerekir.

MARSU Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

MARSU su faturanıza online iletişim formunu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Abonelerin çıkartılan faturaların yüksek olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusu yapmadan önce sayaçlarının tüketim göstergesini okuyarak faturada okuma hatası olup olmadığını kontrol etmeleri, okuma hatası olmadığı takdirde tesisatta kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeleri önerilir. MARSU Su faturası itirazı yapmak için marsu noktalarına dilekçe verilmesi gerekmektedir. Online olarak şikayet formu da doldurabilirsiniz. Şikayet formuna ulaşmak için tıklayın.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Neler?

MARSU Mardin Su ve Kanalizasyon idaresine ait faturalarınızı bulunduğunuz bölgedeki veznelerden, Tüm PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra MARSU Mardin diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

MARSU Anlaşmalı Bankalar

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

MARSU Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken aboneler taksit işlemi yapma talebi ile MARSU Mardin Merkez ve İlçe Şubelerine müracaat edebilirler. Talep eden kişiye onaylanan sayıda eşit dilimler halinde bir ödeme planı sunulur.

MARSU Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

MARSU ALO 185 hattını veya 0 (482) 502 12 00 çağrı merkezini arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir.

3/5 - (2 votes)

Yorum yapın