ASKİ Adana Su Faturası Borç Sorgulama, Online Ödeme

Adana Büyükşehir, Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçe belediyelerinde ASKİ aboneliğinize ait su faturası borcunuzu öğrenmek ve internet üzerinden ödeme yöntemlerini hazırladık. Aşağıdaki linklerde bulunduğunuz ilçeniz ile ilgili linke tıklayarak belediyenizin online işlemler sistemine ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak sayfada su faturası borcunuzu görüntüleyebilir ve kredi kartı veya banka kartı (maaş kartı) ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Adana büyükşehir ve ilçe belediyeleri genelinde E-hizmetler sistemi kapsamında vezneye gitmeye gerek kalmadan online olarak su faturası borcunuzu öğrenebilirsiniz. Büyükşehir belediyesinin su ve kanalizasyon idaresine ait ASKİ online işlemler modülü üzerinden fatura bilgilerinizi öğrenebilir ve sistem müsaade ediyorsa online olarak borcunuzun online ödemesini yapabilirsiniz.

Adana ve ilçeleri ASKİ Abone Numarası veya TC Kimlik ile Fatura Sorgulama ve Ödeme

Adana ASKİ Su aboneliğinize ait bütün faturalarınızı ASKİ faturanızın üzerinde bulunan abone bilgileriniz (işletme kodu/tesisat no vb.) veya T.C. Kimlik numaranız ile sorgulayabilir ve su ve kanalizasyon idaresi eASKİ online ödeme ssistemi üzerinden kredi kartı ile fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda Adana eASKİ online işlem modülü sayfasına ait giriş ekranı görüntüsü bulunmaktadır. Daha önceden ASKİ internet sitesi üzerinden üyeliğinizi oluşturduysanız. Ekranda görünen e-mail, parola ve güvenlik kodu bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek ASKİ abonelik sayfanıza ulaşabilirsiniz ve o ekrandan geçmiş döneme ait veya güncel faturabilgilerinize ulaşabilir, kredi kartı veya bankamatik (maaş kartı) ile su faturanızın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer eASKİ online ödeme modülü üzerinde üyeliğiniz bulunmuyorsa Yeni Üye kısmından sizden istenilen bilgileri doldurarak ASKİ online modül üyeliğinizi oluşturduktan sonra size ait tüm faturabilgilerini görebilirsiniz.

adana aski fatura ödeme

Adana ve ilçeleri Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ASKİ Su Faturası güncel veya geçmiş döneme ait borçlarınızı sorgulama ve kredi kartı ile ödeme sayfasına gitmek için tıklayınız.

ASKİ ADANA Abone Numaramı Nasıl Bulurum?

ASKİ ADANA abone numaranız faturanızın en üst kısmında Abone No bölümünde yazmaktadır. Ancak faturanız elinizde yoksa ve abone numaranızı bilmiyorsanız Adınız, Soyadınız, T.C. Kimlik numaranız ile ASKİ Adana abone numaranıza ulaşabilirsiniz. ASKİ Adana resmi web sitesi aracılığıyla “Online İşlemler” kısmından abone numaranızı öğrenmek için tıklayın.

ASKİ ADANA Borç Nedeniyle Kesilen Suyun Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ödeme süresi içinde ödenmeyen su ihbarnamelerine, son ödeme tarihinin ertesi günü kesim tebligatı bırakılmaktadır. Tebligatta ödeme için 3 gün ek süre verilir, ödenmezse 4. gün su kesilir.

ASKİ ADANA resmi web sitesi üzerinden yapılan borç ödemeleri doğrudan sisteme düşmektedir. Suyu kesilen bir abone internet üzerinden ödeme yaptığı zaman, su açım emri anında otomatik olarak işleme konulmaktadır.

ASKİ ADANA Okunmayan Sayaç Endeksi Bilgilendirmesi Nasıl Yapılır?

Su Sayaçları aylık dönemler halinde okunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı su sayacınız okunmadıysa (sayaç yerinin kilitli olması, evde olmamanız vb.) fatura çıkarılamadığı için yazılı mesaj bırakılır. Okunamayan endeksin ALO ASKİ Adana 185 ‘e veya 03224571025 bildirilmesi durumunda ödeme gücünüzü aşan biriktirilmiş faturadan etkilenmezsiniz. Okuma sırasında sayaç çalışmadığı halde su kullanımı tespit edilirse daha önceki kullanım ortalamanıza göre borç miktarı çıkartılır.

ASKİ Adana Su Faturası İtirazı Nasıl Yapılır?

Faturaya itiraz, su faturanızın son ödeme tarihine göre kadar yapılabilir. İtiraz ödemeyi durdurmaz. Son ödeme tarihi geçen faturalara 6183 Sayılı Yasa’ da belirlenen usul ve geçerli olan oranlar üzerinden günlük faiz uygulanır.

Adana ASKİ’nin sorumluluk alanı sayacın girişine kadardır. Abone, sayacından ve sonradan meydana gelecek arızalardan sorumludur. Yüksek su faturasının sebebi aşağıdakilerden biri veya birden fazlası olabilir:

  1. Suyun fazla kullanımı : Abonenin sorumluluğundadır. Faturanın ödenmesi gerekir.
  2. Mülkün iç tesisatında su kaçağı : Abonenin sorumluluğundadır. Faturanın ödenmesi gerekir.
  3. Hatalı sayaç okuma : Sahada veya ilgili serviste tespit ve teyit edilerek düzeltilir.
  4. Sayaç bozukluğu : Abonenin isteği ve başvurusu üzerine idaremizce sayaç sökülerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü’ ne bağlı Ölçüler ve Ayar Amirliği’ ne gönderilir. Yasa gereği sayacınızı test etme ve rapor düzenleme yetkisi sadece bu kuruma verilmiştir.

İlgili kurum tarafından düzenlenen rapora göre yönetmeliklerimiz çerçevesinde tahakkuk artar, değişmez veya azalır.

ADANA ASKİ Anlaşmalı Bankalar

Aşağıdaki bankaların hem şubelerinden hemde online bankacılık hizmetleri aracılığıyla ASKİ su güncel veya günü geçmiş faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

AKBANK, AKTİF BANK, ALTERNATİF BANK, ALBARAKA BANK, BURGAN BANK, DENİZBANK, FİNANS KATILIM BANKASI, FİBABANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, HSBC BANK, ICBC BANK, ING BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TURK KATILIM BANKASI, ODEA BANK, QNBFİNANS BANK, ŞEKERBANK, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB), VAKIFBANK, VAKIF KATILIM BANKASI, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

ASKİ Adana Geçmiş Ödeme Makbuzlarına/E-Faturaya Nasıl Ulaşırım?

ASKİ ADANA kapsamındaki geçmiş su faturası ödeme dekontlarınıza, makbuzlarınıza, E-Faturanıza ASKİ resmi web sitesinde bir üyelik oluşturarak ulaşabilirsiniz. “Online İşlemler” kısmından Abonelik bilgilerinizi girerek kolaylıkla ASKİ online üyeliği oluşturabilirsiniz. Üyelik oluşturma işlemleri ücretsiz olup Bireysel/Kurumsal üyelik türüne tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ASKİ Adana Su Faturası Taksitli Ödeme Seçenekleri

Ödeme güçlüğü çeken veya birikmiş faturalarını taksitlendirmek isteyen vatandaşlar ASKİ Genel Müdürlüğü Merkez binasında bulunan “Taksitlendirme” servisine müracaat ederek taksitlendirme ve size uygun bir ödeme planı yaptırabilirsiniz.

ASKİ Adana Çağrı Merkezi/Müşteri Hizmetleri Numarası

ASKİ ADANA ALO 185 hattını arayarak  borç öğrenme, su kesintisi ve arıza olan bölgeler hakkında günlük bilgi  alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizce  müşterilerine 7 gün 24 saat her konuda telefonla bilgilendirme,  imza gerektirmeyen konularda başvuru alma ve yönlendirme hizmeti verilmekte olup,  İnceleme(yerinde tespit) gerektiren konular ilgili departmanlara iletilmektedir. Ayrıca 0 533 150 59 85 nolu ASKİ Whatsapp hattında 24 Saat takibi de birimde görevli olan personelimiz tarafından yürütülmektedir.

Adana ASKİ Su Faturası Alternatif Online Ödeme Yöntemleri Neler?

Eğer belediye Su idaresi Online ödeme kabul etmiyorsa bankaların şifresiz, hızlı fatura ödeme sistemleri ile su diğer şifresiz ödeme seçenekleri için “Bankaların Hızlı Fatura Ödeme Sistemi” yazımızı okuyabilirsiniz.

ASKİ ADANA Abone numarası veya İşletme/Tesisat kodu hakkındaki soru ve sorunlarınız için Adana sınırları içerisinde müşteri hizmetleri numarası 185’i arayabilirsiniz veya herhangi bir yukarıda telefon numaralarını vermiş olduğumuz Adana ASKİ veznelerini arayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın