Artvin Kemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Artvin Kemalpaşa Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Kemalpaşa Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Kemalpaşa Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Kemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Artvin Kemalpaşa Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Kemalpaşa Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Kemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Artvin Kemalpaşa Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Kemalpaşa Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Kemalpaşa Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Kemalpaşa Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

Kemalpaşa Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Kemalpaşa Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Kemalpaşa Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Kemalpaşa Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

Kemalpaşa Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Kemalpaşa Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/artvin-belediyeleri linkine tıklayarak Kemalpaşa Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Kemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Kemalpaşa Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Kemalpaşa Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Kemalpaşa tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Kemalpaşa Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Kemalpaşa Belediyesi Vergi Muafiyeti

Kemalpaşa Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Kemalpaşa Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın