Adilcevaz Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Bitlis Adilcevaz Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Adilcevaz Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Adilcevaz Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Adilcevaz Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Bitlis Adilcevaz Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Adilcevaz Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Adilcevaz Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Bitlis Adilcevaz Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Adilcevaz Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Adilcevaz Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Adilcevaz Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

Adilcevaz Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Adilcevaz Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Adilcevaz Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Adilcevaz Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

Adilcevaz Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Adilcevaz Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/bitlis-belediyeleri linkine tıklayarak Adilcevaz Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Adilcevaz Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Adilcevaz Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Adilcevaz Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Adilcevaz tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Adilcevaz Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Adilcevaz Belediyesi Vergi Muafiyeti

Adilcevaz Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Adilcevaz Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın